15 Temmuz

15-temmuz

15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizde FETÖ yapılanması ile meydana gelen askeri darbe girişiminin halk başta olmak üzere, emniyet güçleri ve vatanseverler tarafından bastırılması sonrasında darbenin engellenmesinin kutlanılması, bu önemli günün unutulmaması, anlam ve öneminin daha iyi kavranması ve demokrasinin kıymetinin bilinmesi adına 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak ilan edilmiştir. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programlarının bu yılki teması “Türkiye Geçilmez” olarak belirlenmiştir. 15 Temmuz darbe girişiminin bastırılması, ülkemiz demokrasisi ve geleceği için hayati öneme sahip olduğu açıktır.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) yaşattığı 15 Temmuz darbe girişiminin öncesi ve sonrası ile ilgili Yaşar Üniversitesi Kütüphane ve Bilgi Merkezinde yer alan elektronik ve basılı kaynaklar aşağıda paylaşılmıştır.

KÜTÜPHANEDE YER ALAN ELEKTRONİK KAYNAKLAR
KÜTÜPHANEDE YER ALAN BAZI BASILI KİTAPLAR

Aşağıda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü hakkında yazılmış bazı basılı kitapların görsellerine yer verilmiştir. Daha fazla basılı kitap ve detaylar için tıklayabilirsiniz.

NOT : Elektronik kaynaklara EVDEN ERİŞİM SAĞLAYABİLMENİZ İÇİN UZAKTAN ERİŞİM AYARLARINIZI gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Bilgisayarınıza veya akıllı telefonlarınıza kurmak için gerekli Global Protect programını aşağıdaki linkten BİLGİSAYARINIZA VEYA TELEFONUNUZA UYGUN OLAN linki tıklayarak indirebilirsiniz.

Öğrenciler için: https://library.yasar.edu.tr/uzaktan_erisim/

Akademik ve İdari Personel için: https://bim.yasar.edu.tr/personel/uzaktan-kampus-disi-vpn-erisimi/

PROGRAMLARIN YANINDA YER ALAN KURULUM DOKÜMANINI MUTLAKA OKUYARAK İŞLEMLERİNİZİ GERÇEKLEŞTİRİNİZ.