Rosetta Stone Veri Tabanı ve Literatür Tarama Teknikleri Eğitimleri Gerçekleşti

Rosetta Stone Online Dil Öğrenme Aracı ile Literatür Tarama Teknikleri ve Pratik Araştırma İpuçları Eğitimleri konulu seminerler Yaşar Üniversitesi Konferans salonunda Uğurcan Özkan tarafından verildi.

Rosetta Stone Online Dil Eğitim Aracı Nedir?
 
Dünyanın en çok tercih edilen online dil eğitim aracı Rosetta Stone, başarısı kanıtlı Dynamic Immersion yöntemi ile 22,000’den fazla okula, 12,000’in üzerinde kuruma 20 yılı aşkın süredir hizmet vermektedir. Ödül kazanmış etkileşimli yaklaşımı sayesinde dünyadaki milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilmektedir ve artık her yerden ve her zaman erişim imkanı sunmaktadır. Ayrıca, mobil uygulama ile de kullanılabilmektedir. Konuşma, yazma, okuma ve anlama yeteneklerini doğal bir şekilde öğreten Rosetta Stone ile ezber ve çeviri zorunluluğu ortadan kalmaktadır.
 
Diller: Afganca, Almanca, Arapça, Çince, Dari Farsçası, Endonezya Dili, Farsça, Filipin Dili, Flemenkçe, Fransızca, Hintçe, İbranice, İngilizce (American), İngilizce (British), İrlanda Dili, İspanyolca (Latin Amerika), İspanyolca (İspanya), İsveççe, İtalyanca, Japonca, Korece, Latince, Lehçe, Portekizce (Brezilya), Rusça, Savahilice, Urduca, Türkçe, Vietnam Dili, Yunanca.
 
Rosetta Stone ile ilgili detaylı bilgi için veritabanları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 Literatür Tarama Teknikleri ve Pratik Araştırma İpuçları

“Literatür Tarama Teknikleri ve Pratik Araştırma İpuçları” konulu seminerde günümüzün aşırı bilgi ortamında güvenilir akademik kaynaklara ulaşmanın yolu nedir? Literatür taramasını kolaylaştıracak yöntemler ve araçlar nelerdir? gibi sorulara cevap arandı.

Seminerde ele alınan konular :
Tüm elektronik veri tabanlarına ve basılı kaynaklara erişim
Tam metin akademik ve hakemli dergi makaleleri, e-kitaplar, tezler, vaka çalışmaları, basılı kaynaklar ve farklı doküman türleri için tek giriş noktası
Web of Science ve Scopus atıf indekslerindeki makaleler ve atıf sayıları
Arama terimleriniz ile en ilgili sonuçlar
Detaylı daraltıcılar (tarih, konu, coğrafya, yayın, vs.) ile hedefe yönelik araştırma
Otomatik olarak kaynakça oluşturma ve bibliyografik yönetim programları (EndNote, ProCite, vb.) ile entegrasyon
Aramalar ve dergiler için hatırlatmalar
Kişisel klasör kullanımı
Dergi arama
E-kitapların online kullanımı ve indirilmesi