S.S.S.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Yaşar Üniversitesi’ne yeni kayıt olan öğrenciler, öğrenci kimlikleriyle kütüphane giriş katındaki bankoya başvurduklarında kütüphaneden ödünç kitap alabilirler. Herhangi bir üyelik işlemine gerek yoktur.

Yaşar Üniversitesi öğrencisi, idari personeli, akademik personeli dışında İzmir Üniversiteleri Platformu üyeleri(İzmir’de bulunan bir üniversitede yüksek lisans veya doktora yapan öğrenciler) üyelik işlemlerinin ardından kütüphaneden yararlanabilir. İzmir Üniversiteleri Platformu hakkında sorularınız için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Akademik : 30 gün süre ile 10 kitap ödünç alma, 2 kere 15’er gün uzatma hakkı,
Ön Lisans ve Lisans Öğrencileri: 15 gün süre ile 3 kitap ödünç alma, 2 kere 10’er gün uzatma hakkı,
Yüksek Lisans,Doktora Öğrencileri ve İdari Personel: 21 gün süre ile 5 kitap ödünç alma, 2 kere 15’er gün uzatma hakkına sahiptir.

Aradığınız kitabı linkteki adresten Eser adı, Yazar adı, ISBN vs. ile taratarak bulabilirsiniz.

Yer numarası nedir?
Yer numarası, kitabın kataloglanarak konusuna göre rafta kolay bulunmasını sağlayan  numaradır.

Kitabın yer numarası ;
A-M arasında ise zemin kat,
P-Z arasında ise 1.kat,
K ya da N harfi ise 2.katta bulabilirsiniz.
Selçuk Yaşar Kitaplığı, Şadan Gökovalı Kitaplığı, sözlükler ve yabancı dil hazırlık/okuma kitapları giriş katındadır.

Hafta içi 09:00-17:00 saatleri arasında kimlik karşılığında kütüphane içinde kullanmak koşuluyla ödünç bilgisayar alabilirsiniz.

Çalışma odalarına randevu almak kütüphane giriş katındaki bankodan ya da [email protected] adresine mail atarak tek kişi 2 saat, grup halinde 4 saat randevu alabilirsiniz.

  • Kütüphane ve Bilgi Merkezi hafta içi 08:30 – 22:00, Cumartesi günü 09:00-17:00 arasında hizmet vermektedir.
  • Kütüphane ve Bilgi Merkezi vize ve final dönemlerinde hafta içi 08:30 – 24:00, Cumartesi günü 09:00-17:00 arasında hizmet vermektedir.
  • Zemin katta bulunan 7/24 çalışma salonu sürekli olarak kullanıcıların hizmetine açıktır.

Elektronik kaynaklara kampüs dışından https://library.yasar.edu.tr/uzaktan_erisim/ sayfasından bilgisayarınıza uygun programı indirip kurulum dokümanındaki adımları takip ederek erişim sağlayabilirsiniz. Uzaktan erişim ile ilgili yaşanan sorunları [email protected] adresine mail atarak bildirebilirsiniz.

E-kitap indirme kılavuzu için tıklayınız

Süreli yayınlar ödünç verilemez, sadece kütüphane içinde kullanılabilirler.

Kütüphaneden ödünç alınan ancak zamanından getirilmeyen materyal için günlük 2 TL ceza işlenmektedir. Kütüphane ve Bilgi Merkezi gecikme bedeli olarak ücret yerine kütüphaneye kitap bağışı yapılmasını talep etmektedir. Detaylı bilgi için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.